Usunięcie zaćmy – zabieg, który niejednej osobie uratował wzrok

Usunięcie zaćmy – zabieg, który niejednej osobie uratował wzrok
Jako ludzie boimy się w życiu wielu rzeczy. Do jednej z nich należy możliwość utraty wzroku. Obawiamy się ślepoty i konsekwencji z tego wynikających. Boimy się życia w ciemności, jak i zależności od innych osób. Gdyż utrata wzroku zazwyczaj kojarzy nam się z uzależnieniem od osób drugich, które zechcą świadczyć nam usługi opiekuńcze. Jednak, gdy w grę wchodzi zaćma, to nie musimy mieć aż tak czarnego scenariusza naszego przyszłego życia. Gdyż zaćma jest możliwa do wyleczenia. Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda usunięcie zaćy?

Usunięcie zaćmy odbywa się zawsze drogą operacyjną. Polega na zastąpieniu zmętniałej soczewki nową soczewką. W przeszłości zabieg usuwania zaćmy wyglądał nieco inaczej. A mianowicie usuwano całą starą soczewkę. A na miejscu jej umieszczano nową soczewkę. Jednak metoda ta do końca nie była udana, ponieważ taka forma zabiegu wywoływała u pacjenta nadwrażliwość na światło. Co zmuszało go do noszenia okularów posiadających grube szkła korekcyjne. Obecnie usunięcie zaćmy odbywa się poprzez rozbijanie zmętniałych obszarów starej soczewki. Lub usuwa się wyłącznie przednią jej cześć. Następnie w środek wszczepia się nową soczewkę. Nowa metoda nie prowadzi do nadwrażliwości na światło i nie jest konieczne noszenie okularów.

Zabieg usunięcia zaćmy przeprowadza się u starszych pacjentów

Zabieg usunięcia zaćmy jest częstym zabiegiem przeprowadzanym u starszych pacjentów, a w szczególności u kobiet. Choroba taka, jak zaćma może zaatakować każdego, lecz najczęściej cierpią na nią panie w starszym wieku. Im choroba bardziej zaawansowana i wiek starszy, tym szybsza możliwość przeprowadzenia zabiegu wszczepienia nowej soczewki. A tym samym nadzieja na odzyskanie dobrego wzroku. Dla własnego dobra pacjent po zabiegu musi prowadzić oszczędny tryb życia, by nie doszło do odklejenia soczewki i zniweczenia całej operacji poprzedzonej przygotowaniem pacjenta do zabiegu. A więc nie tylko badaniem wzroku, ale także okresem zakrapiania oka. Przez kilka tygodni nie trzeba doprowadzać do wzrostu ciśnienia w gałce ocznej. A więc unikać wysiłku fizycznego, gwałtownego schylania się, itd.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://bigbang.waw.pl/360-2
http://atol.czest.pl/nowoczesne-oprogramowanie-dla-hoteli
http://arredolegnosrl.com/systemy-przywolawcze-placowkach-medycznych
http://systemy-call-center.waw.pl/pos-wspiera-sprzedaz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s