Zaćma operacja – co warto wiedzieć?

Zaćma operacja – co warto wiedzieć?
Zaćma jest bardzo częstą chorobą. Występuje ona głównie u osób starszych. Rozwój techniki sprawia jednak, że tę dolegliwość można w łatwy sposób wyleczyć. Zaćma nie jest już chorobą, która skazuje osoby na powolną i całkowitą utratę wzroku. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej chorobie.

Niebezpieczna choroba

Osoby z zaćmą dużo gorzej widzą. Aby stwierdzić tę przypadłość, koniecznie trzeba udać się do okulisty. Specjalistyczne badanie stwierdzi czy jest to zaćma, czy inne schorzenie. Właśnie, jeżeli chodzi o takie schorzenia jak zaćma operacja, jest jedynym skutecznym sposobem na wyleczenie. Warto pamiętać, że to schorzenie się nie zatrzyma. Zaćma będzie cały czas się pogłębiać, co grozi całkowitą utratą wzroku. Choroba ta pojawia się zazwyczaj w jednym oku, lecz nieleczona może zaatakować również drugie. Z tego powodu konieczne jest natychmiastowe leczenie. Operacja ta jest przeprowadzana na nowoczesnych maszynach i przebiega bardzo sprawnie.

Czy są powikłania po operacji?

Wiele osób boi się ewentualnych powikłań. Zdarzają się one jednak bardzo rzadko. Tylko w pojedynczych przypadkach pacjenci widzą jeszcze gorzej. Przypadki te zdarzały się jednak na przestarzałym sprzęcie. Obecnie takie sytuacja, praktycznie nie mogą się zdarzyć. Niestety wiele osób obawia się tego zabiegu. Jest to strach zupełnie nieuzasadniony, gdyż nieleczona zaćma zawsze prowadzi do całkowitej utraty wzroku, a zaćma operacja jest jedynym sposobem by całkowicie pozbyć się choroby. Warto, więc podjąć leczenie natychmiast. Oddalanie momentu operacji może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Znieczulenie podaje się zazwyczaj poprzez zastrzyk w oko. Mimo iż jest to proces bezbolesny, to jednak powoduje mało komfortowe uczucie. Niestety jest to konieczna procedura, gdyż operacja zaćmy przebiega w znieczuleniu ogólnym. Po znieczuleniu cała operacja przebiega za pomocą urządzeń laserowych i nie powoduje już żadnego bólu.

Czego należy unikać po usunięciu zaćmy?

Po operacji należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego przez czas ustalony przez lekarza. Dzięki temu oko powróci do sprawności. Komplikacje po operacji zdarzają się wyjątkowo rzadko. Operacji na zaćmę nie warto się bać. W przypadku choroby jest ona absolutnie konieczna.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://shipsupply.pl/czym-jest-przenosne-wc
http://www.planowo.pl/pokaz/11961/Firma_sprzatajaca_wroclaw/3
http://radar.czest.pl/plac-zabaw-komputer-i-inne-pomyslu-na-spedzenie-czas-z-dzieckiem
http://www.mybudujemy.pl/forum/kontenery-magazynowe,32912.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s